Ulica Św. Marcin znów ożyła

Tysiące osób wzięło udział w Imieninach Ulicy Święty Marcin. Ten wyjątkowy dzień wypełniły barwne postaci korowodu, pokazy akrobatyczne, kiermasz rogala i liczne atrakcje dla całych rodzin.

Obchody imienin rozpoczęły się jeszcze przed południem. W programie znalazły się liczne atrakcje dla całych rodzin: warsztaty plastyczne i artystyczne, pokazy akrobatyczne czy breakdance’u. Można było posłuchać muzyki na żywo, spotkać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, odwiedzić kiermasz rogala, wziąć udział w grze miejskiej, a także spróbować specjalnego imieninowego menu przygotowanego przez okolicznych restauratorów. 

– Poznanianki i poznaniacy ponownie pokazali, jak radośnie i otwarcie obchodzić 11 listopada. W naszym mieście mamy tego dnia podwójną okazję do wspólnego świętowania. To rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też Imieniny Ulicy Św. Marcin, które wróciły na swoje tradycyjne miejsce – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Po kilkuletniej przerwie na ulicę wróciła tradycyjna parada. Świętowanie Imienin Ulicy Święty Marcin poprzedzone były oficjalnymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się mszą świętą w poznańskiej Farze. Główne uroczystości odbyły się w parku im. Jana Pawła II. 11 listopada poznaniacy mogli także obejrzeć panoramę miasta z Kopca Wolności nad jeziorem Maltańskim.

czytaj także: Korowód św. Marcina powrócił na ulice Poznania

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl