Ulica Heweliusza już po remoncie. Jest spora zmiana dla kierowców

Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyły remont ulicy Heweliusza. Na modernizowanym odcinku pojawiła się między innymi twarda jezdnia, której wcześniej tam brakowało.

ASFALT ZAMIAST ZIEMI

Ulica Heweliusza na poznańskim Grunwaldzie została wyremontowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Palacza oraz Belwederską. Ten, ponad 250 metrowy fragment, dotychczas nie posiadał twardej nawierzchni, to właśnie jej budowa była głównym elementem modernizacji.

Inwestycja poprawiła komfort mieszkańców, gdyż przed przebudową ten odcinek ulicy nie był utwardzony – podkreśla Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

OŚWIETLENIE I ZIELEŃ

PIM zakończyło pracę już w poprzednim miesiącu, a w tym oddało jezdnię do użytku. Teraz kierowcy, rowerzyści oraz piesi mogą poruszać się nią bez utrudnień. Oprócz utwardzenia nawierzchni, po jej obu stronach pojawił się chodnik. Cała długość ulicy została również oświetlona, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców.

Wykonawca zasadził również drzewa. W okolicy parku Heweliusza, wzdłuż którego biegnie ulica, pojawiło się 13 nowych klonów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl