Ukraińska poczta otworzyła swój oddział w Poznaniu

Nova Post ukraińska firma kurierska otworzyła swój oddział w Poznaniu. Można w niej bez problemu nadać przesyłki na Ukrainę.

Nova Poshta to firma kurierska działające w Ukrainie od 21 lat. W Polsce funkcjonuje pod nazwą Nova Post. Właściciele firmy już kilka miesięcy temu zapowiadali, że chcą pojawić się również w krajach sąsiedzkich min. w Polsce. Chcą otwierać oddziały w krajach, gdzie są duże skupiska Ukraińców, którzy wyemigrowali z kraju przed wojną albo uciekli przed nią po rosyjskiej agresji.

Poznań jest 8 miastem w kraju , gdzie powstał oddział tej firmy kurierskiej. Pracownikami biur są Ukraińcy znający język polski. Paczki czy też inne przesyłki do 30 kg można wysyłać na terenie kraju przez kurierów, ale także do oddziałów i paczkomatów. Paczki na Ukrainę powinny dotrzeć od 5 dni w górę. To co może znajdować się w paczkach wysłanych w Polsce nie odbiega od przepisów polskiego prawa. Większe restrykcją są w sprawie paczek wysłanych na Ukrainę. W przesyłkach nie może być np. żywności, produktów leczniczych, perfum, a nawet rzeczy osobistych w brudnym stanie.

Nadanie paczki kosztuje w Polsce wynosi do 15 do 30 zł. Za nadanie przesyłki na Ukrainę trzeba zapłacić od 30 do 50 zł. Oddział Nova Post w Poznaniu mieści się przy ulicy Garbary 95.

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl