Categories

źródło : ryanair.com / Widok z góry katedry Zwiastowania, dzielnicy Zalopan i centrum Charkowa

Ukraina czy Tunezja? Wyloty z Poznania

Cztery miasta każde inne, ale jeśli odwiedzimy każde z nich w pełni poznamy, jaka jest Ukraina. Z Poznania tanią liną bezpośrednio dolecimy do Charkowa, Kijowa, Odessy i Lwowa. Ci którzy lubią jednak inny sposób wypoczynku, mogą wybrać np. Tunezję. Tam na spragnionych wypoczynku czekają piaszczyste plaże i np. słynne miasteczko z filmu Gwiezdne Wojny.

Kto chce zobaczyć Kozackie miasto, ten za niewielkie pieniądze już dziś może kupić bilet do byłej stolicy Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Bilet do Charkowa w terminie np. 18 czerwca wylot z Poznania i powrót 21 czerwca kosztuje niecałe 250 złotych.

źródło : ryanair.com

Samoloty do Charkowa z Poznania będą latać w czwartki i niedzielę. W czwartek samolot z Poznania startuje o godzinie 18:15. W Charkowie jesteśmy o godzinie 21:40. Wylot jest w niedzielę o godz. 22:05 czasu lokalnego, a przylot do stolicy Wielkopolski planowany jest na 23:30. Tak ustawione połączenia powoduje, że w Charkowie możemy spędzić pełne 3 dni.

źródło : ryanair.com/ Widok z lotu ptaka na „strzałę” – miejsce zbiegu rzeki Charków i rzeki Łopan,

Dla spragnionych innych atrakcji Ukrainy, czeka Odessa nazywana perełkę Morza Czarnego. Ta perła jest teraz na wyciągniecie ręki i to po niespełna dwu i półgodzinnym locie. Samoloty z Poznania starować będą w soboty o godz. 6:30 i w środy o godzinie 18:15. Powrót z Odessy w sobotę o godzinie 10:05. W środę samolot startuje o godzinie 21:50. Lot trwa niecałe dwie i półgodziny. Jeśli naszą podróż zaplanujemy w układzie sobota – środa to biorąc pod uwagę godziny lotów, w Odessie możemy spędzić prawie pełne 5 dni.

źródło : ryanair. com/ Odeski Teatr Narodowy Baletu i Opery

Od 1 kwietnia 2020 roku z poznańskiej Ławicy tanią linią będziecie można polecieć prosto do Lwowa. Ryanair będzie latał na tej trasie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. W środę samolot wystartuje z Poznania o 12:00 i o 14:20 czasu lokalnego będzie już na Ukrainie. W drogę powrotną samolot Ryanaira wyruszy o 14:45, by na 15:05 dowieźć pasażerów z powrotem do Poznania. W niedzielę start ze stolicy Wielkopolski zaplanowano na 6:05. Z powrotem wyruszy o 8:50 i o 9:10 będzie w Poznaniu. Loty będą trwać 1 h 20 minut i będą obsługiwane przez linię Buzz, spółkę-córkę Ryanaira. Dla przykładu bilet w terminie 24 czerwca wylot z Poznania, 28 czerwca powrót kosztuje 210 złotych.

źródło : ryanair.com

Loty z Poznania do Kijowa oferują dwie tanie linie lotnicze. Ryanair lata na lotnisko Boryspol a Wizzair na lotnisko Kijów Żuliany. Samoloty pierwszego taniego przewoźnika latają do stolicy Ukrainy w środy i niedzielę. Z Wizzair-em do Kijowa na lotnisko Żuliany dolecimy w czwartki i niedziele.

Tunezja z Poznania z 5 biurami podróży

Ci, którzy wolą piaszczyste plaże mogą wybrać się na zorganizowane wakacje np. do Tunezji. Z poznańskiego lotniska aż 5 biur podróży oferuje wypoczynek w tym rejonie. Oferty są różne w zależności od tego, jaką opcję wybierzemy. (hotel ze śniadaniem, obiadokolacją czy wersja all inclusive). Ceny hoteli np. na wyspie Djerba zaczynają się już od 1800 złotych.

źródło : itaka.pl

Tunezję nazywa się często najbardziej filmowym zakątkiem świata. To tu powstawały takie mega produkcje jak Star Wars, Gladiator czy film Poszukiwacze Zaginione Arki.

fot. El Jem, Tunisia – zdjęcie poglądowe

Tunezja, niezależnie od pory roku, oferuje wszystko, co potrzebne do idealnego wypoczynku. Różnorodność atrakcji, gościnność mieszkańców, a także harmonia tradycji z nowoczesnością są gwarancją udanych wakacji. Po niecałych 3 godzinach lotu możemy się cieszyć południowym słońcem, piaszczystymi plażami, ciepłym morzem, bujną zielenią, ciekawą kulturą i pyszną kuchnią.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl