Układają chodnik na ul. Czarnieckiego

Trwa remont chodnika na ul. Czarnieckiego. Stara, zniszczona nawierzchnia została zdjęta i będzie ułożona od nowa.

Drogowcy przeprowadzają prace przy ul. Czarnieckiego na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Roboczej, po wschodniej stronie. Chodnik, który leżał tam do tej pory, ułożony był z wielu różnych materiałów. Pracownicy drogowi mają za zadanie usunąć dotychczasową nawierzchnię, a w jej miejsce ułożyć jedną, jednolitą.

Jak wyglądać będzie ul. Czarnieckiego?

Płyty betonowe, z których chodnik jest składany, mają wymiar 50 cm x 50 cm. Pomiędzy nimi a ścianami kamienic i jezdnią drogowcy ułożą z kostki kamiennej pasy kompensacyjne. Dzięki temu po remoncie droga będzie nie tylko wygodniejsza i bezpieczniejsza, ale także o wiele bardziej estetyczna. ZTM podkreśla również, że na nieużywanych fragmentach chodnika posadzona zostanie zieleń.

W tej chwili na ul. Czarnieckiego obserwować można tzw. odbruki. Przygotowywane są także pasy pod nasadzenie drzew, krzewów i roślin cebulowych. Ich sadzenie ma rozpocząć się na początku wiosny 2024.

Układają chodnik na ul. Czarnieckiego
Układają chodnik na ul. Czarnieckiego / źródło: ZDM

Koszt chodnika na ul. Czarnieckiego

Koszt prac wykonywanych na ul. Czarnieckiego wyniesie ponad 450 tysięcy złotych. Część kwoty to środki pochodzące od Rady Osiedla Wilda.

Prace remontowe ul. Czarnieckiego potrwać mają do końca listopada.

Czytaj także: Apartamenty w Poznaniu – najlepsze lokalizacje na pobyt w centrum Wielkopolski! Ścisłe centrum to nie zawsze najlepsze rozwiązanie

Źródło: ZDM

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl