Wielkopolska

Ugodził go nożem. Policja ma już sprawcę

Scena mrożąca krew w żyłach miała miejsce, w zeszłym tygodniu, pod jednym ze sklepów w Rogoźnie. Mężczyzna został dźgnięty nożem.

Do zdarzenia doszło 20 lutego br., ok. godz. 13:55. Dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Rogoźna doszło do ugodzenia nożem 19-letniego mężczyzny.

Policjanci, którzy niezwłocznie udali się na miejsce zastali poszkodowanego z krwawiącą raną nogi. Na szczęście udział w interwencji brał dzielnicowy, mł. asp. Przemysław Roszczak, który jest również ratownikiem medycznym. Udzielił poszkodowanemu fachowej pomocy przedmedycznej oraz monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Tymczasem 18-letni sprawca został ujęty przez jednego ze świadków, który przekazał go policjantom przybyłym na miejsce zdarzenia. Mężczyzna był już wcześniej znany organom ścigania.

Rogozińscy kryminalni przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do miejscowej prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 19-latka oraz kierowanie gróźb karalnych wobec innej osoby.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Obornikach miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna usłyszał też zarzut kierowania gróźb oraz usiłowania zabójstwa. Teraz grozi mu kara od 8 do nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Za usiłowanie zabójstwa polskie prawo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Czytaj też: Poznańscy okuliści w tropikach przeprowadzą poważne operacje

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl