Udogodnienia dla cudzoziemców. Ruszył nowy serwis po angielsku i rosyjsku

Ruszył nowy serwis informacyjny Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Są to m.in. płatności online za opłaty skarbowe, opłaty za wnioski czy kartę pobytu. Serwis jest w języku rosyjskim, angielskim i polskim.  

Nowy serwis działa pod tym adresem https://migrant.poznan.uw.gov.pl/ru/aktualnosci/nash-novyy-informacionnyy-servis-rabotaet. Są tam komunikaty i aktualności. Klienci serwisu dowiedzą się z niego o zmianach w przepisach i innych ważnych wydarzeniach w obszarze migracji. Dostępna jest także szeroka baza formularzy. Można tam znaleźć wszystkie potrzebne wnioski i inne druki podzielone na kategorii.

– Mam świadomość, że dla wielu cudzoziemców polskie procedury administracyjne i przepisy nie są łatwe, dlatego wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Zależy nam na tym, aby informacje zawarte na portalu były zrozumiałe, przejrzyste, a przede wszystkim pomocne – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Serwis informacyjny został opracowany w dwóch językach obcych – angielskim i rosyjskim. Klienci mogą także za pomocą portalu sprawdzić stan swojej sprawy, umówić się na wizytę czy pobrać potrzebne pliki dotyczące np. zezwolenia na pobyt czasowy, czy wydania karty pobytu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl