Uderzyła kobietę w twarz tylko dlatego, że była z Ukrainy. Szuka jej policja

Do 3 lat więzienia może grozić kobiecie, która na początku listopada zaatakowała obywatelkę Ukrainy. Najpierw zaczęła kierować w jej stronę oszczerstwa, a później uderzyła ją otwartą dłonią w twarz. Policja prosi mieszkańców o pomoc w jej namierzeniu.

PRZEMOC SŁOWNA

Do zdarzenia doszło 1 listopada. Około godziny 17:45, w rejonie ulicy Kórnickiej w Poznaniu zaatakowana została obywatelka Ukrainy. Poznanianka najpierw podeszła do niej i zaczęła rzucać w jej kierunku oszczerstwa. Wszystko przez to, że pokrzywdzona pochodziła z Ukrainy. Chwilę później doszło do agresji fizycznej.

UDERZYŁA W TWARZ

Mieszkanka Poznania otwartą dłonią uderzyła w twarz Ukrainkę. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto. Mundurowym udało się zabezpieczyć nagranie, na którym widać twarz kobiety, która najprawdopodobniej była agresorką.

SZUKA JEJ POLICJA

Funkcjonariuszom do tej pory nie udało się namierzyć poznanianki. Proszą więc o pomoc mieszkańców. Wszyscy, którzy ją rozpoznają, proszeni są o kontakt z policjantami. Można to zrobić osobiście w jednostce lub pod numerami telefonów 47 77 143 53, 47 77 123 11 lub 47 123 12. Jeżeli kobieta okaże się winna, będzie jej grozić do 3 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl