Udawała, że podcina gardło abp. Jędraszewskiemu. Sprawą zajęła się prokuratura

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie występu drag gueen w jednym z poznańskich klubów. Podczas swojego występu pokazywała, że podrzyna gardło kukle z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego.

Jak powiedział Gazecie Wyborczej Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu — postępowanie ma na celu ustalenie, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Na razie te informacje na temat występu są dosyć skąpe. Dlatego chcemy ustalić, jaki był jego dokładny przebieg. Przesłuchamy osoby, które brały w nim udział, zabezpieczymy ewentualne nagrania. Wtedy będzie można zdecydować, czy doszło do przestępstwa, czy nie. Na razie nie chciałbym się wypowiadać na temat tego, o jakim przestępstwie może być ewentualnie mowa, bo materiał jest zbyt skąpy.

Przypomnijmy, do tego skandalicznego występu doszło w ubiegłą sobotę w czasie wyboru mister geja. Drag queen o pseudonimie Mariolkaa Rebell w trakcie swojego występu, podcięła gardło lalce z podobizną abpa Marka Jędraszewskiego. Organizatorzy wyborów potępili takie zachowanie. Sprawę z urzędu postanowił zająć się także Rzecznika Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Po nagłośnieniu sprawy Drag queen Mariolkaa Rebell, w mediach społecznościowych przeprosiła za swój występ.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl