Uczyli się odpierać ataki pacjentów

O tym, że lekarze boją się o swoje bezpieczeństwo w pracy, słychać coraz częściej. Powtarzające się ataki kierowane w stronę medyków stały się okazją do zorganizowania specjalnych warsztatów dla pracowników ochrony zdrowia, poprowadzonych przez policję.

O tym, że warsztaty „Stop przemocy wobec pracowników ochrony zdrowia” się odbędą, pisaliśmy na naszym portalu na początku lipca. Zostały zorganizowane w ramach porozumienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Wielkopolską Izbą Lekarską. Warsztaty składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Policyjni instruktorzy uczyli lekarzy i personel medyczny, jak sobie radzić z agresywną osobą. Pierwsza część „Jak deeskalować konflikt?” poprowadziła policyjna psycholog podinsp. Agnieszka Jarzyńska-Derbis. Prelekcja dotyczyła m.in. tego, jak sobie radzić z agresją ze strony pacjenta, jak rozpoznawać wczesne symptomy agresji czy jak uporać się ze stresem w sytuacji zagrożenia.

Druga część była zrealizowana przez st. asp. Tomasza Wolińskiego oraz mł. asp. Wojciecha Skrzypczyka – specjalistów (instruktorów TITI) Wydziału Kadr i Szkolenia  KWP w Poznaniu. To funkcjonariusze-instruktorzy z wieloletnim stażem służby w Grupie Realizacyjnej zajmującej się zatrzymywaniem niebezpiecznych przestępców, a także ochroną tzw VIP’ów. Medycy dowiedzieli się, jak bronić się przed chwytami np. za przedramiona czy elementy odzieży, jak poruszać się w walce. Uczyli się również, jak dystansować się od napastnika.

Spotkanie było pierwszym z cyklu planowanych szkoleń. Zobaczcie zdjęcia!

Czytaj także: W Poznaniu rozpoczęło się Męskie Granie

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl