Uczniowie „Odzieżówki” uszyli mural

Kolejna odsłona muralu tekstylnego zawiśnie na fasadzie Zespołu Szkół Odzieżowych przy ul. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu.

Mural wspiera

Tegoroczny mural jest wyrazem solidarności ze wszystkimi grupami potrzebującymi wsparcia, jest pacyfistycznym wezwaniem młodego pokolenia, któremu przyświecają słowa znanego wiersza Edwarda Stachury.

„Dla wszystkich starczy miejsca

Pod wielkim dachem nieba

Na ziemi, której ja i ty

Nie zamienimy w bagno krwi”

Mural tekstylny wykonany przez uczniów we współpracy z Centrum Inicjatyw Społecznych Startownia Staromiejska wpisał się w klimat wspólnych integracyjnych działań na Starym Mieście.

Autorką projektu wyłonionego w drodze konkursu jest Nikola Wower z klasy 3 Technikum Przemysłu Mody. Mural przygotowany został w niecodziennej, tekstylnej technice, będącej szczególnym medium, dającym twórcom wiele możliwości tworzenia zarówno płaskich, jak i przestrzennych form o zróżnicowanej fakturze.

To już trzeci uszyty mural

To już trzecia edycja projektu zainicjowanego w 2020 r. przez uczniów poznańskiej „Odzieżówki”, lecz pierwsze uroczyste odsłonięcie przy udziale szkolnej społeczności. Poprzednie dwie edycje odbyły się w czasie kolejnych fal epidemii covidu. Murale nawiązywały do ubogacającej roli społecznej różnorodności („Kontrasty” 2020 r.) oraz do wartości tworzenia wspólnoty („Dobrze być razem” 2021 r.)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl