Wielkopolska

Uciekali przed policjantami. Z samochodu wyrzucali pakunki z amfetaminą

W poniedziałek, 27 lutego policjanci z Wągrowca zameldowali dyżurnemu o pojeździe, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, podczas którego uciekający kierowca próbował pozbyć się amfetaminy.

Policjanci zauważyli pojazd na terenie Wągrowca. Pojechali za nim w stronę pobliskiego Łęgowa, gdzie próbowali zatrzymać go do kontroli. Kierowca postanowił uciec i w trakcie ucieczki pozbyć się pakunków. Po kilku kilometrach samochód zatrzymał się na zatoczce autobusowej.

„Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Na miejsce wezwano wsparcie i odnaleziono porzucone pakunki. Ustalono, że kierujący pojazdem 25-letni wągrowczanin nie miał do tego uprawnień. Dodatkowo nie stosował się do poleceń niezwłocznego zatrzymania pojazdu do kontroli. Co więcej, kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności” – napisali policjanci.

Policjanci odnaleźli pakunki z amfetaminą

Z kolei pasażer pojazdu to 47-letni mieszkaniec Wągrowca, posiadający bogatą kartotekę policyjną. Był wielokrotnie zatrzymywany m.in. za przestępstwa narkotykowe, kradzieże, groźby karalne, niszczenie mienia. Śledczy postawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyku. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Uciekali przed policjantami. Z samochodu wyrzucali pakunki z amfetaminą
Uciekali przed policjantami. Z samochodu wyrzucali pakunki z amfetaminą / fot. KPP Wągrowiec

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że białe pakunki wyrzucane z auta, to amfetamina. Łącznie zabezpieczono ponad 200 gramów tego narkotyku.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl