Materiał partnera

Werona z Poznania za 119 zł

Już za 119 złotych możemy w styczniu polecieć z poznańskiego lotniska do włoskiej Werony. Lot trwa niecałe dwie godziny.

Werona jest piątym najczęściej odwiedzanym miastem we Włoszech, a wyprzedzają ją jedynie Wenecja, Rzym, Florencja, i Rimini. Są tu ekskluzywne butiki, drogie hotele i przepyszne restauracje, co jednak nie oznacza, że nie znajdziemy w miarę tanich małych hoteli i klimatycznych barów.

fot. źródło : pixabay.com

Turyści przyjeżdżają do Werony przede wszystkim, by zobaczyć słynny dom Julii, w którym oczywiście Julia główna bohaterka dramatu “Romeo i Julia” Szekspira nigdy nie mieszkała. Skąd pomysł, by właśnie tu umiejscowić fikcyjną Julię? A no ten pochodzący z XIV wieku gotycki dom należał dawniej do rodziny Cappello. Ktoś uznał, że nazwisko jest na tyle podobne do Capuleti, że można je połączyć w jedno.

fot. źródło: pixabay.com

Ale Werona to nie tylko dom Juli Capuleti. Turystyczną atrakcją jest rzymski amfiteatr trzeci największy amfiteatr, jaki zachował się we Włoszech (po rzymskim Colloseum i amfiteatrze w Kapui w Kampanii). Dawniej mógł pomieścić 30 000 osób. Dziś nadal wykorzystywany jest w celach kulturowych – wystawiane są tu opery, musicale i koncerty. Będą w Weronie na pewno trzeba wejść na plac Piazza Bra i Piazza Erbe.

źródło: pixabay.com

Port lotniczy Werona-Villafranca znajduje się 12 km od centrum miasta. Dojechać do Werony można komunikacją miejską lub taksówką. Lotnisko w Weronie to także idealne miejsce, aby z Polskie w zimie wybrać się na narty.

źródło: pixabay.com

Do popularnych regionów narciarskich we Włoszech takich jak Folgarii, Val di Sole i Val di Fiemme z lotniska Werona-Villafranca jest od 70 do 140 km. Transfer z lotniska w zależności od długości kursu kosztuje od 30 do 50 euro. Można też oczywiście skorzystać z wypożyczenia auta.

źródło: pixabay.com

Pierwszy samoloty z poznańskiej Ławicy do Werona-Villafranca wystartuje 14 stycznia 2023 roku. Loty odbywać się będę raz w tygodniu w sobotę. Start samolotu z Poznania przewidziany jest na godzinę 15:05. Lot trwa niecałe dwie godziny. Lądowanie w Weronie planowane jest na godzinę 16:55. Samolot z Werony wylatuje o godzinie 12:45 Loty odbywać się będę do końca marca 2023 r.

W tej chwili cent biletów na styczniowe loty zaczynają się od 119 zł w jedną stronę. Bilety można rezerwować przez stronę www.wizzair.com.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl