Włóż coś do Tytki Charytatywnej

Rozpoczęła się akcja Caritas Tytka Charytatywna. Każdy kto chce pomóc, może albo wpłacić pieniądze na zapełnienie tytki albo samemu zapełnić torbę wkładając do niej jedzenie. Tytki można odbierać w parafiach poznańskich i poznańskiej Caritas. 

Wypełniając papierową torbę (zwaną w różnych regionach tytką, tutką czy siatką) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej pomagamy ubogim i potrzebującym. Tytki charytatywne trafiają do placówek Caritas, w których codziennie przygotowuje się posiłki dla ubogich. Puste papierowe torby możesz odebrać w wybranych Caritas diecezjalnych i parafiach.

W naszej archidiecezji pozyskane środki przeznaczone będą na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich oraz na organizację największej w Polsce Wigilii dla Ubogich pod jednym dachem. Ważne jest także to, że cześć zebranych produktów pozostaje w parafii i tam zostaje przekazana bezpośrednio do osób będących w potrzebie.

Pomysłodawcą tego projektu jest Poznańska Caritas. Od kilku lat diecezjalne Caritas w naszym kraju włączają się do tej akcji. W Wielkopolsce inicjatywa nazywana jest Tytką charytatywną, aczkolwiek w innych regionach Polski są to Siatki, Tutki i Torby. Akcja odbywa się 2 razy w roku przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl