Tyle osób w palmiarni jeszcze nie było. Ćwierć miliona gości

Palmiarnia Poznańska podsumowała poprzedni rok. Licznik odwiedzających zatrzymał się na ponad 250 tysiącach osób, to najlepszy wynik w historii instytucji.

REKORDOWY ROK

W ponad 100-letniej historii poznańskiej wystawy roślin egzotycznych, jeszcze nigdy nie odwiedziło jej tyle osób co w 2022 roku. Ćwierćmilionowa zwiedzająca pojawiła się tam tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 23 grudnia. Do końca roku, do palmiarni, przyszło jeszcze kolejnych 3807 osób.

W ten sposób instytucja odnotowała nowy rekord. Poprzedni pochodził z 1993 roku. Blisko jego pobicia palmiarnia była też dwa lata temu, wówczas jednak licznik odwiedzających zatrzymał się na liczbie 245 729.

ZWIEDZANIE PALMIARNI

Ekspozycję można oglądać indywidualnie lub z przewodnikiem. Po Palmiarni Poznańskiej grupy oprowadzane są przez trzy osoby, które dzielą się z gośćmi swoją wiedzą na temat egzotycznych roślin. W ubiegłym roku pawilony odwiedziło ponad 1000 grup.

Palmiarnię można zwiedzać od wtorku do piątku pomiędzy 09.00 a 16.00, a w weekendy i święta do 17.00. W poniedziałki pawilony są zamknięte dla gości. Za normalny bilet zapłacimy 16 złotych, ulgowa wejściówka to koszt 12 złotych. Dodatkowo na zniżki mogą liczyć posiadacze karty OK. Poznań.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl