Twierdza Poznań niezdobyta. Lech Poznań Górnik Zabrze 3:1

Lech po wygranej na 3:1 z Górnikiem Zabrze został liderem tabeli. Pierwszą połowa została przedłużona o 15 minut bo kibice w ramach protestu rzucali na murawę serpentyny.

Zanim piłkarze rozegrali ten ważny mecz kibice w ramach akcji protestacyjnej „Nic o nas, bez nas” przez 15 minut rzucali na boisko serpentyny.  Była to część ogólnopolskiej akcji. Kibice protestują przeciwko zmianom w regulaminie Ekstraklasy, które planuje wprowadzić Komisja Ligi. W nowy regulaminie Komisja Ligi mogłaby nakładać na kibiców danego klubu prewencyjne zakazy wyjazdowe przed rozegraniem zbliżającego się meczu.

Lech Poznań pewnie pokonał Górnika Zabrze. Pierwsza bramka dla Lecha Poznań padła w 45 minucie i strzelił ją Kamil Jóźwiak. W drugiej połowie Lech atakował ale to goście z rzuty karnego wyrównali. Lech jednak nie ustępował. W 81 minucie do siatki trafił Łukasz Trałka a zwycięstwo dające Lechowi pozycję lidera przypieczętował w 90 minucie Radosław Majewski.

– Gratuluję mojej drużynie zasłużonego zwycięstwa, bo dobrze pracowała na boisku i walczyła przez cały mecz. Mam pretensje tylko do pierwszych 15 minut, potem było już tak jak trzeba – komentował Chorwat na pomeczowej konferencji

Dzięki porażce Jagiellonii Białystok, Kolejorz zakończył rundę zasadniczą Lotto Ekstraklasy na pozycji lidera. To świetna informacja, bo mecze z najgroźniejszymi rywalami w walce o tytuł Kolejorz rozegra na własnym boisku. Znamy już terminarz tych spotkań

Piątek 13 kwietnia: Lech Poznań – Korona Kielce (20:30)
Piątek 20 kwietnia: Zagłębie Lubin – Lech Poznań (20:30)
Sobota 28 kwietnia: Lech Poznań – Górnik Zabrze (20:30)
Sobota 5 maja: Wisła Płock – Lech Poznań (20:30)
Środa 9 maja: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (20:30)
Niedziela 13 maja: Wisła Kraków – Lech Poznań (18:00)
Niedziela 20 maja: Lech Poznań – Legia Warszawa (18:00)

Kibice wierzą, że mecz Legią na własnym stadionie może być meczem o mistrzostwo.