Tutaj można się bez obaw kąpać. Rusza sezon

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przeprowadziła badania jakości wody w Rusałce, Strzeszynku i jeziorze Kierskim. Od 15 czerwca można się tam kąpać.

Wraz z nadchodzącym weekendem będzie można pływać w niektórych jeziorach. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna sprawdziła wodę w czterech poznańskich kąpieliskach. Do użytku plażowiczów dopuściła kąpieliska na jeziorze Kierskim (w Krzyżownikach i przy ul. ks. E. Nawrota), Strzeszynku i Rusałce.

– Na podstawie badań laboratoryjnych próbek wody pobranych 10 czerwca ustalono, że woda jest przydatna do kąpieli – informuje Cyryla  Staszewska, rzecznik prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Sezon kąpielowy rozpocznie się w sobotę, 15 czerwca.

Kąpielisko nad Strzeszynkiem / fot. Łukasz Gdak

Kąpieliska będą funkcjonowały od godziny 10:00 do godziny 18:00. W tym czasie będą strzeżone jednocześnie przez minimum dwóch, a w Kiekrzu trzech ratowników. Podczas obecności ratowników należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy kąpielisku. Biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli.

Czytaj także: „Barbie” czy „Fyrtle”? W Bibliotece Uniwersyteckiej można zobaczyć najlepsze książki naukowe wydane w Poznaniu | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl