Szach mat za pieniądze

5 maja o godzinie 17:00 w KontenerART odbędzie się turniej szachowy. Zapisy wciąż trwają, a dla najlepszych graczy przewidziane są nagrody pieniężne.

Plaża Gier i Zabaw to przestrzeń w KontenerART, gdzie co piątek można zmierzyć swoje siły w turnieju szachowym. Najbliższe mistrzostwa zostaną rozegrane 5 maja o godzinie 17:00 w systemie szwajcarskim. Warto dodać, że zmagania szachistów odbywają się tam już od dwóch tygodni.

Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach jest opłacanie wpisowego, które wynosi 30 zł. Kwota ta składa się na: 15 zł – fundusz nagród, 5 zł – opłata organizacyjna oraz 10 zł do wykorzystania w barze. Pula nagród wynosi więc 50% wpisowego i zostanie wręczona uczestnikom, którzy zajmą miejsca 1-3. W przypadku gdy w turnieju weźmie udział ponad 20 graczy do puli zostaną dodane dodatkowe nagrody. Uhonorowanie najlepszej kobiety (przy udziale minimum 3 pań) oraz nagroda rankingowa (niestety, nie zaliczająca się do najważniejszych rankingów na świecie).

Na ten moment do turnieju zgłoszonych jest 12 zawodników, a zapisy wciąż trwają. Można zapisać się tutaj lub na miejscu rozgrywek od godziny 16:00 (w przypadku zapisu przez internet, należy potwierdzić udział w turnieju do godziny 16:45).

Dodatkowo w każdy piątek w KontenerART odbywają się zajęcia pod okiem doświadczonych szachistów ze Stowarzyszenia im. Ferdynanda Dziedzica.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl