Tu lokalne firmy, będą mogły rozwinąć skrzydła

Polska Agencja Inwestycji i Handlu z kolejnym Regionalnym Biurem Handlowym. Mieści się ono na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jednym z priorytetów działania regionalnych biur Agencji jest wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi. Wspierać będzie także przedsiębiorców w wejściu na rynki zagraniczne. Pomoże w nawiązaniu kontaktów, zaprosi do udziału w misji gospodarczej czy prezentacji na stoisku narodowym Polski podczas imprez wystawienniczych.

– Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się korzystać z usług Biura, będą mieli dostęp do wielu narzędzi wsparcia, które przyczynią się do rozwoju ich firm nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej, stwarzając tym samym szansę na zaznaczenie swojej pozycji na rynkach zagranicznych – powiedział podczas otwarcia biura minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk.  

Magdalena Skarżyńska, wiceprezes PAIH podkreślała wkład firm z Wielkopolski w rozwój polskiej gospodarki. Aby wykorzystać cały potencjał ekonomiczny tego regionu, Agencja musi funkcjonować blisko, a działalność regionalnego biura pozwoli skuteczniej dotrzeć do przedsiębiorców i lokalnych instytucji wsparcia biznesu z ofertą PAIH, która obejmuje wsparcie w procesie ekspansji zagranicznej czy pozyskiwania inwestorów zagranicznych.

– Zachęcam przedsiębiorców z całego regionu Wielkopolski do kontaktów z naszym biurem w Poznaniu. Czekają tu na Państwa wysokiej klasy fachowcy, którzy bezpłatnie udzielają informacji w zakresie wsparcia eksportu na rynki zagraniczne i pozyskiwaniu inwestorów. Regionalne Biuro PAIH ma ułatwić kontakt lokalnego biznesu z Agencją, tak aby firmy mogły z łatwością zdobywać wiedzę i nawiązywać międzynarodowe relacje biznesowe – mówiła wiceprezes PAIH Magdalena Skarżyńska.

Agencja już wcześniej pomogła w sprowadzeniu do Wielkopolski 27 inwestycji o wartości ponad 600 mln euro. Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Poznaniu mieści się przy ul. Głogowskiej 18 i działa w godzinach 8:00-16:00.

czytaj także: Gigantyczny skok cen mieszkań w Poznaniu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl