Trzymał antyki w takim miejscu. Złodziej mu je ukradł

Policjanci z Poznania zatrzymali 33-latka podejrzanego o włamanie i kradzież antyków wycenionych na blisko 61 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Antyki Poznań

Antyki z piwnicy zginęły w połowie grudnia. Złodziej włamał się do jednej z piwnic na osiedlu Piastowskim. Ukradł między innymi posągi, obrazy i kielichy. Właściciel antyków straty wycenił na ponad 60 tysięcy złotych.

Policjanci którzy zajęli się sprawą, mieli podejrzenie, że sprawcą włamania może być 33 – latek, który już wcześniej podejrzewany był o inne kradzieże.

– Informacje te potwierdziły się. 16 grudnia mężczyzna został zatrzymany kiedy przebywał w piwnicy, która również nie należała do niego. W toku przeprowadzonych czynności mundurowi odzyskali skradzione mienie – informuje sierż.sztab. Łukasz Patersk z poznańskiej policji.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Złodziej przyznał się do winy. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

W trakcie przesłuchania i sprawdzanie jego danych okazało się, że złodziej ma odbycia karę więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. Prosto z komisariatu trafił do aresztu.

Podczas przesłuchania na komisariacie i sprawdzania jego danych osobowych okazało się, że złodziej poszukiwany był przed sąd. Miał do odbycia karę więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. 33-latek prostu z komisariatu trafił do więzienia.

Czytaj także: Pijany na lotnisku zaatakował strażnika granicznego

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl