Trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego w Poznaniu

Szpital tymczasowy powstanie zbudowany na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z infrastrukturą techniczną. Zgodnie z planem Wielkopolska ma być jednym z pierwszych województw, w którym ruszy szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem.

Zgodnie z założeniami tymczasowy szpital ma docelowo pomieścić około 500 łóżek oraz dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych. Działania placówki tymczasowej będzie nadzorował szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który ma już doświadczenie w zakresie opieki i koordynacji pacjentów z COVID-19. Obecnie trwa kompletowanie kadry medycznej. W najbliższych dniach ruszy strona rekrutacyjna dla lekarzy, pielęgniarek, techników elektroradiologii, ratowników i opiekunów medycznych czy wolontariuszy, którzy będą chcieli pracować w szpitalu tymczasowym.

Stworzenie szpitala to ogromne wyzwanie organizacyjne, zarówno w aspekcie jego budowy, jak i późniejszego funkcjonowania. Na dziś prace przebiegają zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że do końca listopada uda się rozpocząć funkcjonowanie placówki. Jestem zbudowany współpracą z miastem, MTP i szpitalem przy Szwajcarskiej. Na bieżąco rozwiązujemy problemy, które pojawiają się na horyzoncie. Robimy to po wielkopolsku, czyli porządnie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

O szczegółach przedsięwzięcia wojewoda wielkopolski poinformuje w najbliższych dniach wspólnie z prezydentem Poznania na specjalnej konferencji prasowej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl