Przebudowa ulicy Architektów. Trwa układanie chodników

Na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice trwają rozpoczęte we wrześniu prace, w efekcie których już niebawem zmieni się kolejna ulica. Nową, przepuszczalną nawierzchnię, kanał technologiczny i oświetlenie będzie miała ul. Architektów.

– Na ukończeniu są już roboty ziemne w obrębie jezdni, zaprojektowanych miejsc postojowych i chodników. Trwa układanie chodników, krawężników i kabla energetycznego, który będzie zasilał oświetlenie. Zaplanowane przez siebie prace wykonuje w tym miejscu również spółka Aquanet – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przed rozpoczęciem przebudowy nawierzchnia ul. Architektów była w złym stanie technicznym – pieszym brakowało chodników, nie było też oświetlenia.

Przebudowa ul. Architektów

Nowa, przepuszczalna jezdnia będzie miała 5 metrów szerokości. Po jej obu stronach powstaną wygodne chodniki. W ramach inwestycji zostaną zbudowane  dwa wyniesione skrzyżowania – z ul. Starogardzką i Drogowców. Przewidziana jest także budowa zjazdów do posesji oraz zatok postojowych z parkowaniem prostopadłym do osi ulicy, po stronie północnej i południowej. Nawierzchnia miejsc parkingowych wykonana zostanie z płyt ażurowych. Przewidziane są także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie inwestycji pojawi się nowa zieleń.

Zobacz też: Znalezisko archeologiczne sprzed kilku tysięcy lat

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl