Trwa literacki festiwal. Spotkania ze znanymi osobami za darmo

W sobotę, 10 czerwca trwa Festiwal Ludzie Książki. To okazja dla miłośników książek, żeby spotkać się z profesjonalistami, którzy opowiedzą o literaturze, a także procesie wydawniczym.

Festiwal Ludzie Książki

Biblioteka Raczyńskich przygotowała bogaty program wydarzeń na dzisiejszy dzień. Sobota rozpoczęła się od spotkania z prof. Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej i autorem książki „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci”. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, kim była Wisława Szymborska przed osiągnięciem sławy. Co jeszcze w programie?

O godz. 14 zaplanowano spacer architektoniczny po Bibliotece Raczyńskich. Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać historię biblioteki, przemiany jej gmachu oraz projekty rozbudowy.

O godz.16 odbędzie się panel dyskusyjny na temat roli wydawców w dzisiejszych czasach. Czy wydawanie książek to jedynie biznes, czy też odpowiedzialność za kształtowanie rynku i gustu literackiego? Jak zmienia się perspektywa zarówno wydawcy, jak i autora w obliczu nowych trendów, takich jak Wattpad i self-publishing? Dyskusję na ten temat poprowadzi Katarzyna Kamińska, dyrektorka Biblioteki Raczyńskich, posiadająca doświadczenie wydawnicze.

Na zakończenie dnia, o godz. 18, w Filii Sztuki, sali nr 5 zaplanowano romantyczny recital fortepianowy. Jakub Dera, laureat licznych międzynarodowych konkursów wykonawczych, zaprezentuje utwory dwóch wielkich romantyków: Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta. W programie wieczoru znajdą się m.in. polonezy i preludia.

Biblioteka Raczyńskich serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspomniane wydarzenia, które obiecują wiele ciekawych i inspirujących doświadczeń dla miłośników literatury i muzyki.

Wnętrze Biblioteki Raczyńskich (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Kolejne kolorowe schody w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl