Categories

źródła: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka/archiwum

Trójka piłkarzy Lecha Poznań z najwyższą wyceną zawodników PKO Ekstraklasy

Branżowy portal transfermarkt podał najnowsze wyceny zawodników PKO Ekstraklasy. W pierwszej dziesiątce znalazła się trójka zawodników z Poznania.

Portal transfermarkt wycenił napastnika Lecha Poznań Mikael Ishak na 2, 5 miliona euro. 28 – letni napastnik przyszedł do Kolejorza za darmo po zakończeniu kontraktu z FC Nurnberg. W poprzednim sezonie w ekstraklasie strzelił 12 goli. W tym na koncie ma już 10 trafień. Jego kontrakt z Lechem Poznań obowiązuje do czerwca 2023 roku.

O pół miliona euro droższy – zdaniem transfermarkt – jest obrońca Lubomir Satka. Jego wycena to 3 miliony euro. Do Lecha przyszedł ponad dwa lata temu z DAC Dunajskiej Stredy. Regularnie gra w kadrze narodowej Słowacji. 26 – latek ma podpisany kontrakt z Lechem do czerwca 2023 roku.

Najwięcej wartym zawodnikiem Lech Poznan jest Jakub Kamiński. 19 – letni skrzydłowy Kolejorza został wyceniony przez transfermarkt na 10 mln euro. Lewo skrzydłowy Lecha jesienią zanotował sześć trafień i cztery asysty. We wrześniu zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej. Kamiński ma podpisany kontrakt z Lechem do czerwiec 2024, ale nie wykluczone, że jeszcze w tym roku opuście kadrę Kolejorza. Zainteresowanie zawodnikiem wyraziła Borussia Dortmund, RB Lipsk i VfL Wolfsburg.

W pierwszej dziesiątce najwyżej wycenionych piłkarzy PKO Ekstraklasy znaleźli się także między innymi Mateusz Żukowski – 2,5 mln euro, Luquinhas – 3 mln euro, Ivi Lopez – 3 mln euro, Kacper Kozłowski -10 mln euro.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl