Trasa na Tarnowo Podgórne. Uwaga na utrudnienia

Rozpoczął się remont kładek nad dwupasmówką prowadzącą z Poznania przez Swadzim, Przeźmierowo w stronę Tarnowa Podgórnego. Kierowcy powinni uważać.

– Wykonawca rozpoczął prace związane z remontem kładek nad DK92 w miejscowościach, Swadzim, Przeźmierowo oraz Marianowo. Kierowcy napotkają utrudnienia w postaci ograniczenia ruchu. Apelujemy o zwrócenie uwagi na oznakowanie oraz dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze – informuje Alina Cieślak rzecznik prasowa Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowniczowie zdemontują prefabrykowane, żelbetowe płyt pomostu. Zastąpienie je pomostem kompozytowym z antypoślizgową nawierzchnią żywiczną.

To jednak nie wszystko.

– Zdemontowane zostaną istniejące schody po obu stronach kładek i zastąpione nowymi konstrukcjami schodów. W ramach remontu usunięte zostanie istniejące zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich elementów stalowych konstrukcji kładek i wykonane zostanie nowe zabezpieczenie antykorozyjne. Zdemontowane zostaną stare balustrady na kładkach i schodach i zastąpione nowymi z doświetleniem. Dzięki temu kładki w Swadzimiu i Przeźmierowie otrzymają doświetlenie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników – informuje rzeczniczka GDDKiA.

Jako pierwsza zostanie wyremontowana kładka w Swadzimiu, następnie w Przeźmierowie jako ostatnia w Marianowie.

Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2024 r.

Czytaj też: Wielki sukces poznaniaków. I ta muzyka… Musicie to zobaczyć [FILM]

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl