Trasa kolejowa Wolsztyn-Poznań znów będzie dostępna

Od 12 marca 2023 roku wracają bezpośrednie połączenia Kolei Wielkopolskich z Wolsztyna do Poznania. Tym samym pasażerowie nie będą już musieli korzystać na części trasy z autobusowej komunikacji zastępczej.

Od 12 marca pomiędzy Grodziskiem Wielkopolskim i Wolsztynem uruchomiony zostanie rozkład jazdy w pełnym wymiarze. Po zakończeniu wszystkich prac na odcinku Drzymałowo-Wolsztyn poprawi się komfort jazdy, jak i obsługi podróżnych. Pociągi będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h, a nie jak przed remontem do 80 km/h. Prace realizowane przez zarządcę infrastruktury wciąż będą trwały. Po ich zakończeniu należy spodziewać się dalszej poprawy parametrów trasy.

“Województwo Wielkopolskie postawiło już wiele lat temu na kolej. Uznaliśmy, że zainwestowanie w linie kolejowe i tabor kolejowy jest kwestią kluczową dla poprawy jakości życia mieszkańców Wielkopolski.” – podkreśla marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

„Rewitalizacja linii kolejowej nr 357 na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn” to projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, cała wartość tej inwestycji wynosi ponad 141 milionów złotych.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl