Categories

źródło : UMP/ torowisko na ul. Dowbora-Muśnickiego

Tramwaje wracają na most Św. Rocha

Od poniedziałku, 18 maja, w związku z zakończeniem remontu torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego i w rejonie mostu Św. Rocha na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 5, 13 i 16.

Od poniedziałku (18 maja) tramwaje linii nr 5, 13 i 16 od przystanku Marcinkowskiego będą kursowały wyremontowaną trasą prowadzącą ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie „piątka” i „szesnastka” pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast „trzynastka” skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka.

Od 18 maja rozpoczną się z kolei zapowiadane prace remontowe na ulicy Przybyszewskiego. Remont potrwa nieco ponad miesiąc i spowoduje zamknięcie dla ruchu tramwajowego trasy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Dąbrowskiego. Inaczej w tym czasie będzie kursować tramwaj nr 7, który pojedzie objazdem.

Linia nr 7

ZAWADY – (…) – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Dąbrowskiego – OGRODY

Na odcinku gdzie nie będzie kursował tramwaj, jeździć będzie autobus. Przywrócona zostanie linia autobusowa nr 193, która jednocześnie pełnić będzie funkcję linii „za tramwaj”.

Także w poniedziałek 18 maja przywrócone zostanie kursowanie linii nr 3 i 4, co jest związane z przygotowaniami do rozpoczęcia głównych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl