Tramwaj wodny wraca nad Wartę. Jest data startu

Po zimowej przerwie tramwaj wodny wznawia rejsy po Warcie. Poznaniacy i turyści w sezonie letnim będą mogli podziwiać Poznań z innej perspektywy już od 20 maja.

Rejsy po Warcie będą odbywać się w weekendy na dwóch trasach. Pierwsza trasa w kierunku północnym będzie od przystanku znajdującego się na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W sobotę statek wyrusza o godz. 11.00 oraz 17.00, a w niedziele o godz. 14.00.

Druga trasa, w kierunku południowym prowadzić będzie od przystanku na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo), aż do mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W sobotę statek rozpoczyna rejs o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 11.00 i 17.00.

Bilety można kupić u załogi statku. Koszt rejsu, który trwa ok. 1,5 godziny to 20 zł za osobę. Dzieci do 3 lat z opiekunem będą mogły skorzystać z usługi bezpłatnie. W tramwaju wodnym istnieje możliwość transportu minimum 4 rowerów, 2 wózków dziecięcych oraz 4 wózków inwalidzkich jednocześnie. Całkowita liczba pasażerów wynosi 38 osób.

Tramwaje wodne będą kursować do 27 sierpnia, a aktualne informacje na ten temat można śledzić na Facebooku

Czytaj także: Nowa kładka nad Wartą na finiszu

Źródło: Poznan.pl

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl