Tramwaj na os. Kopernika – są konkrety

Miasto ma koncepcję tramwaju na os. Kopernika. W języku urzędników to Program Funkcjonalno-Użytkowy. Teraz miasto chce pozyskać pieniądze na inwestycje i rozpocząć szukanie wykonawcy.

Nowa trasa tramwajowa w Poznaniu, która miałaby skomunikować osiedle Kopernika z centrum Poznania miałaby mieć następujący przebieg:

Tramwaj na os. Kopernika

Źródło:poznan.pl

Początek na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Hetmańskiej, gdzie wybudowany zostanie węzeł rozjazdowy. Tory zostaną poprowadzone ulicą Arciszewskiego (na tym odcinku utworzony zostanie pas tramwajowo-autobusowy), a następnie Zamkniętą, Pogodną, Rembertowską i Promienistą aż do nowej pętli tramwajowo-autobusowej „Os. Kopernika”.

Nowa trasa będzie miała długość ok. 3,3 km i przebiegać będzie w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej oraz dodatkowo ogródków działkowych, terenów parkowych i cmentarza Górczyńskiego.

Zdaniem urzędników nowa trasa będzie znaczącym ułatwieniem w transporcie publicznym nie tylko dla mieszkańców osiedli usytuowanych w rejonie ulic Arciszewskiego, Pogodnej i Promienistej – jej oddziaływanie rozciągać się jednak będzie również na Św. Łazarz, Junikowo oraz Górczyn.

Tramwaj na os. Kopernika

Źródło: poznan.pl

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl