Tramwaj na Naramowice – wynik przetargu prawomocny

Wynik przetargu jest już prawomocny. Wykonawca wybuduje trasę tramwajową od pętli Wilczak do Naramowic oraz węzeł komunikacyjny Nowa Naramowicka. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum, w którego skład wchodzą firma Gülermak z Ankary oraz Mosty Łódź S.A. i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Nie wpłynęło odwołanie drugiej firmy, która brała udział w przetargu i go nie wygrała. Teraz Poznańskie Inwestycje Miejskie będą mogły podpisać umowę z wykonawcą.

Budowa tej trasy to jedna z najważniejszych inwestycji miejskich. Przygotowania do realizacji mogą wydawać się długie, ale praca wykonana rzetelnie na tym etapie w dużym stopniu gwarantuje planowy przebieg prac budowlanych. Dzięki obecnym standardom PIM-u, nasze zadania inwestycyjne realizowane są w przyjętych terminach i budżetach – mówi Jacek Jaśkowiak

Dokumentacja budowlana wraz z decyzjami realizacyjnymi ma być gotowa do końca 2019 roku. Jeszcze tej jesieni rozpoczną się pierwsze prace na placu budowy. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca 2021 roku, a po fazie odbiorów – najpóźniej wiosną 2022 roku –  na Naramowice pojadą tramwaje.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl