Tramwaj na Naramowice – budowa rusza za tydzień

13 grudnia, czyli w czwartek, miasto przekaże teren pod budowę wykonawcy robót. Dzień później zaczną się utrudnienia związane z budową. 

Od piątku 14 grudnia tramwaje linii numer 3 nie będą jeździć do pętli Wilczak. Od wtorku 18 grudnia teren przy pętli zostanie ogrodzony. Do końca roku potrwa wycinka drzew, miasto zapowiada, że zrekompensuje to nasadzeniami w innych miejscach.

Prace zaczną się od przebudowy infrastruktury na pętli Wilczak. W styczniu rozebrany zostanie przystanek, który się tam znajduje, szyny i podkłady. Zaczną się prace związane z wyprowadzeniem torowiska w kierunku Naramowic.

Pętla Wilczak dla tramwajów zamknięta będzie do września przyszłego roku. Pozostają linie autobusowe jeżdżące w tym rejonie.

Dalszego harmonogramu prac miasto nie podaje. Z dostępnych informacji wynika, że budowa i pierwsze utrudnienia zaczną się od strony Wilczaka.

Nowa trasa tramwajowa i węzeł drogowy Lechicka/Naramowicka będzie kosztować 380 mln złotych. Na trasie powstanie 8 przystanków, nowe ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną skrzyżowania, wybudowany zostanie węzeł Lechicka/Naramowicka. Prace mają zakończyć się wiosną 2022 roku.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl