Wielkopolska

Tragiczny finał poszukiwań Wielkopolanki. Ciało odnaleziono w kanale

Informację o zaginięciu 78-letniej mieszkanki Wielenia policjanci otrzymali we wtorek po południu. Kobieta wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach jej ciało zostało odnalezione w miejscowym kanale.

78-letnia mieszkanka Wielenia opuściła dom w poniedziałek w godzinach wieczornych. -Z przekazanych informacji wynikało również, że w rejonie przepływającego przez miejscowość kanału odnaleziona została należąca do niej torebka z dokumentami oraz obuwie – przekazali policjanci z Wolsztyna.

Tragiczny finał poszukiwań 78-latki

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Przemęcia i Wolsztyna. W działania poszukiwawcze włączyli się też przewodnik psa służbowego z KPP w Kościanie, strażacy z jednostek OSP, PSP z Wolsztyna, Poznania i Mosiny, ratownicy WOPR ze Świebodzina oraz osoby cywilne.

Po kilkugodzinnej akcji, ok. godz. 19, ciało kobiety zostało wyłowione z kanału na wysokości Kaszczoru. Jak informują policjanci, po okazaniu członkowi rodziny potwierdzono, że jest to zaginiona mieszkanka Wielenia.

Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Zobacz też: Podał się za kuriera. Wziął pieniądze i uciekł

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl