Tragedia w Skalmierzycach Nowych. 15-latek zabił ojczyma

Do tragedii doszło wczoraj w okolicach godziny 20:00. Podczas domowej kłótni 15-latek nożem dźgnął 36- letniego ojczyma. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia. Nastolatek został zatrzymany. Jest w policyjnej izbie dziecka. 

Co było powodem awantury i dlaczego nastolatek sięgnął po nóż tego śledczy nie chcą zdradzać. Nie wykluczone, że być może 15- latek stanął w obronie matki. W rozmowie z naszym portalem, sąsiedzi potwierdzają, że za ścianą domu w którym mieszkała 4 osobowa rodzina dochodziło czasami do awantur. Kobieta wraz z dziećmi miała wprowadzić się do mieszkania mężczyzny kilka miesięcy temu.

Chłopak został zatrzymany tuż po morderstwie, stał przed domem który graniczy z lokalnym komisariatem policji. Trafił do policyjnej izby dziecka.

Na miejscu zbrodni zostały zabezpieczone ślady, policjanci przesłuchali też matkę 15-latka i sąsiadów. Prokurator który nadzorował zbieranie dowodów, całą dokumentację przekazał do sądu rodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim. To sąd podejmie teraz decyzję co stanie się z nastolatkiem i czy będzie sądzony jak dorosły.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl