Tragedia w DPS. Nie żyje pensjonariusz

W poznańskim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Ugory doszło do pożaru. Niepełnosprawny mężczyzna zaprószył ogień paląc papierosa. Pensjonariusz zginął w pożarze.

Do zdarzenia doszło w środę, 10 lipca. Około godziny 07:30 podopieczny DPS przy Ugory w Poznaniu palił papierosa. Siedział wówczas na poduszce na wózku inwalidzkim. 73-latek nie zauważył, że żar z papierosa spadł na siedzisko, a jego wózek zaczął się palić.

– Doszło do zapłonu również odzieży. W konsekwencji tego niestety mężczyzny nie udało się uratować – informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski.

Ewakuowano 7 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. W zdarzeniu nikt więcej nie ucierpiał. Na miejscu wciąż pracują policjanci.

– Teraz mieszkańcy DPS-u zostaną objęci pomocą psychologiczną, ponieważ bardzo zmartwili się sytuacją i przeżywają starania swojego kolegi- poinformował Jędrzej Solarski, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Na miejscu trwają działania policji, prokuratury i biegłych sądowych, którzy starają się ustalić szczegóły przebiegu zdarzenia.

Czytaj także: Poważny wypadek na wielkopolskiej drodze. Zderzyły się 4 auta | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl