To wydarzenie jest w Poznaniu od 30 lat. W ciągu tygodnia wystąpi 1000 osób

To 30. edycja warsztatów tańca współczesnego Dancing fairPlayce. Pierwszy raz odbyły się w 1994 r. w Poznaniu. Pomysłodawczynią była prof. Ewa Wycichowska, która poinformowała, że w tym roku czeka na wszystkich 6 sal i 43 kursy dla 1000 tancerzy.

Dancing fairPlayce

Zapisy na międzynarodowe warsztaty tańca współczesnego Dancing fairPlayce Poznań 2023 właśnie się rozpoczęły. Odbędą się one w sierpniu (od 19 do 25) w parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce. Zgodnie z polityką władz miasta, które chcą, aby kultura była dostępna nie tylko w centrum miasta.

W tygodniowych warsztatach tańca współczesnego udział może wziąć każdy tancerz. Młodszy i starszy, amator i profesjonalista. Dancing fairPlayce rozwija umiejętności i zdolność tancerzy reprezentujących różne style i techniki.

Warsztaty organizuje Poznański Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce Poznań pod dyrekcją prof. Ewy Wycichowskiej. Jak przekazała, zaproszono 30 pedagogów z całego świata, którzy na sześciu salach przeprowadzą 43 kursy różnych technik tańca. Skorzystać ma ponad 1000 tancerzy.

Oficjalny start warsztatów rozpocznie się 19 sierpnia o godz. 20. Na otwarciu wystąpią muzycy pod dyrekcją Jacka Piskorza, którzy wykonają utwory w hołdzie dla Whitney Houston.

Bezpłatne imprezy dla poznaniaków

Warsztatom towarzyszy bezpłatny program dla wszystkich mieszkańców. Darmow wydarzenie kulturalne odbywać się będzie codziennie o godz. 20.15 w trakcie trwania warsztatów. Na sam koniec natomiast pedagodzy wraz ze studentami wykonają choreografie, których się nauczyli.

W niedzielę, 18 czerwca na Umultowie w parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce (ul. Bożydara 10) zorganizowany zostanie piknik artystyczno-sportowy. Rozpocznie się o godz. 13 biegiem charytatywnym dla dzieci (100, 200 i 500 metrów) i dorosłych (5000 metrów). Pobiegną dla chorego na mukowiscydozę Michałka.

Poza tym darmowe lekcje squasha, badmintona, tenisa, tenisa stołowego, karate, mini-turnieje różnych dyscyplin i zajęciach fitness. Motywem przewodnim pikniku jest jednak festiwal „Jazz nad potokiem”. Wystąpi na nim grupa String Connection, legenda polskiego jazzu. Liderem jest Krzesimir Dębski. Formacja świętuje 40-lecie. Na scenie ponadto pojawi się Dixie Company i Happy Jazz Band. Dzieci będą mogły zobaczyć też pokazy zabytkowych samochodów z Automobilklubu Wielkopolskiego. Na pikniku zaprezentowany zostanie finał konkursu tanecznego „Taniec – moja radość”.

Pełny harmonogram na stronie dancingpoznan.pl.

Czytaj też: Pyrkon 2023 w Poznaniu. Przyjedzie ekipa z Harry’ego Pottera

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl