To pierwszy taki piłkarz w historii Warty Poznań

Były reprezentant Finlandii, obrońca Robert Ivanov podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok. 26-letni piłkarz przeszedł z klubu Honka Espoo i jest pierwszym Finem w historii „Zielonych”.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu Robert Ivanov grał dla FC Honka przeciwko AGF Aarhus w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Po tym meczu opuścił klub, w którym występował przez ostatnie 3,5 roku, i przyjechał do Polski. Po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisał z Wartą Poznań 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

– Bardzo cieszymy się z faktu, iż Robert zdecydował się na transfer do Warty Poznań. Nad tym ruchem pracowaliśmy już od kilku miesięcy, a rozmowy przyspieszyły po naszym awansie do Ekstraklasy i spotkaniu z Robertem oraz przedstawicielami klubu FC Honka w Helsinkach – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf i dodaje: – Robert to wysoki środkowy obrońca, który ma wzmocnić rywalizację na tej pozycji w Warcie. 

26-latek pochodzi z Helsinek i jest wychowankiem HJK West 06, potem grał także w klubach Pallokerho-35, Laajasalon Palloseura, FC Myllypuro i FC Viikingit, z którego trafił w 2016 roku do FC Honka. W fińskiej ekstraklasie rozegrał 69 spotkań i zdobył w nich 5 bramek. W styczniu 2019 roku zadebiutował w reprezentacji Finlandii i zaliczył w niej łącznie 2 występy – w towarzyskich meczach przeciwko Szwecji i Estonii. Ma aż 197 cm wzrostu, waży 85 kg. Będzie grał z numerem 4.

– Chcę dać drużynie to, co mam najlepszego. Pomóc jej utrzymaniu się w Ekstraklasie. Zrobię też wszystko, żebyśmy grali fajną piłkę, która będzie cieszyła kibiców. Wierzę też w to, że dobra gra w polskiej lidze pomoże mi wrócić do reprezentacji Finlandii. Teraz aż tak bardzo się na tym nie skupiam, ale mam nadzieję, że już wkrótce swoimi występami w barwach Warty i dobrymi wynikami drużyny zapracuję na kolejne powołanie — mówi Robert Ivanov.

Sprowadzenie Roberta Ivanova to już ósmy transfer beniaminka PKO Ekstraklasy tego lata. W ostatnim miesiącu do Warty Poznań dołączyli: bramkarz Daniel Bielica, obrońcy Jan Grzesik i Mateusz Spychała, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz napastnik Mateusz Kuzimski.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl