To może być armagedon na poznańskich ulicach

W dniach 12-14 października na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich odbywać się będą targi Poznań Game Arena, a w niedzielę, 14 października, startuje 19. PKO Poznań Maraton. Miasto zachęca aby w te dni korzystać z komunikacji miejskiej.

W niedzielę 14 października, w związku z biegiem maratońskim i targami PGA, utrudniony będzie ruch samochodów w Poznaniu oraz ruch wokół terenów targowych. Z uwagi na zamknięcia ulic podczas biegu wstrzymywany będzie m.in. dojazd w rejon MTP ulicami: Głogowską (w godz. 9:00-11:00) i Grunwaldzką (6:00-15:00), przejazd ulicami Bukowską i Dąbrowskiego na wysokości ul. Polskiej (ok. godz. 10:00-14:00) oraz dojazd od północy i przez centrum miasta (zamknięcia do godzin południowych).

Najdogodniejszy dojazd w rejon MTP prowadzić będzie od wschodu ulicami Bolesława Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Następnie można kierować się ulicami Głogowską i Berwińskiego na parking MTP przy ul. Matejki.

Informacja o parkingach buforowych na terenie miasta: https://zdm.poznan.pl/pl/parkingi-buforowe-i-wolne-miejsca

Szczegółowie informacje o możliwościach dojazdu na Poznań Game Arena w dniach 12-13 października: https://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/dojazd_na_pga/

Szczegółowe informacje o możliwościach dojazdu na tereny MTP i rekomendowanych parkingach w dniu 14 października: https://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/dojazd_na_pga_podczas_19-pko_maraton/

W niedzielę poszczególne odcinki trasy maratonu będą zamykane dla ruchu pojazdów w godzinach od 6:30 do 15:30. Ponadto, część ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Roosevelta (w rejonie startu i mety biegu) będzie zamknięta od godz. 6:00. Na powyższym odcinku ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Małopolskiej od soboty od godz. 8:00 do zakończenia maratonu w niedzielę wprowadzone zostaną ograniczenia parkowania – kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów.

Od piątku do niedzieli pod numerem 502 622 438 czynna będzie infolinia, pod którą można będzie uzyskać informacje o zamkniętych ulicach, możliwych objazdach i tymczasowych liniach transportu zbiorowego.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl