Tłumy na Starym Rynku w Poznaniu. Na przyszły weekend aż 94 proc. miejsc hotelowych zarezerwowanych

Prawdziwe tłumy na Starym Rynku. Jest mnóstwo poznaniaków, ale przede wszystkim i turystów. Czy w przyszły weekend będzie podobnie? Wiele na to wskazuje.

Wygląda na to, że jak przez całą Polskę przepłynęła fala wieści o tym, że w Wielkopolsce zamiast Poznania mamy „Rozkopane”, tak teraz fala ta powraca. Tym razem jednak wraz z tłumami ciekawych turystów, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda stolica Wielkopolski po zakończonym generalnym remoncie centrum.

Tłumy na Starym Rynku także za tydzień

– Kiedyś tu mieszkałem, ale trochę mnie w Poznaniu już nie było. Miasto robi wrażenie. Jest pięknie i czysto – mówi Michał, który już w czwartek przyleciał do Poznania z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem w jego mieście nie jest ani tak bezpiecznie, ani tak czysto.

Ciekawych nowego Poznania turystów jest znacznie więcej i nie zanosi się na to, by miało być ich mniej w następny weekend. Jak to sprawdziliśmy?

fot. Łukasz Gdak

Zalogowaliśmy się w najpopularniejszym serwisie rezerwacyjnym. Poszukiwaliśmy w nim noclegu w Poznaniu na przyszły weekend – na noc z soboty na niedzielę. Jeśli wierzyć systemowi rezerwacyjnemu, to aż 94 proc. miejsc w hotelach na ten termin jest już zarezerwowanych. Pozostają jeszcze prywatne apartamenty na wynajem, ale i ich oferta jest już znacznie ograniczona. To może potwierdzać informację przekazaną przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, że Poznań w ostatnim czasie ma najlepsze wypełnienie hoteli w Polsce zaraz po Warszawie.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Te autobusy od poniedziałku pojadą inaczej

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl