Terroryzowali mieszkańców wsi. Grozili podpaleniem

Policjanci zatrzymali agresywnych mieszkańców gminy Łobżenica, którzy od dłuższego czasu terroryzowali mieszkańców wsi w której mieszkają. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Złotowie wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci otrzymali niepokojące informacje o tym, że dwóch mężczyzn terroryzuje mieszkańców jednej z wsi znajdującej się na terenie gminy Łobżenica. Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców wsi, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i błyskawicznie przeanalizowali zebrane informacje, a następnie przystąpili do działania.

Funkcjonariusze zatrzymali więc na terenie jednej z wsi w gminie Łobżenica dwóch mężczyzn, którzy trafili prosto do policyjnego aresztu. Usłyszeli m.in. zarzuty pobicia, gróźb, wymuszeń rozbójniczych, zmuszania do określonych zachowań, rozbojów, posiadania i udzielania narkotyków.

hotel dla psów w Poznaniu

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Łobżenica w wieku 30 i 32 lat. Sąd zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl