Tęczowe flagi na tramwajach i Aleji Niepodległości

Tęczowe flagi pojawiły się na poznańskich tramwajach i Alejach Niepodległości. Tak Poznań świętuje Marsz Równości, który odbędzie się w sobotę.
Marsz Równości

Fot: Spotted MPK

W ten weekend Poznań będzie najbardziej tęczowym miastem w Polsce. Dziś rano na ulice stolicy Wielkopolski wyjechało 180 tramwajów ozdobionych tęczowymi flagami. Sztandary społeczności LGBT+ zawisły również na jednej z głównych ulic miasta. Wszystko z okazji piętnastego Marszu Równości – mówi Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy grupy Stonewall

Marsz Równości zacznie się piknikiem w KontenerArt od godz. 11. O 14 Marsz wyruszy z ul. Ewangelickiej. Program całego Pride Week dostępny tutaj: PROGRAM PRIDE WEEK

Przeciwko Marszowi Równości protestują niektóre organizacje katolickie. Aktywiści katoliccy z Fundacji Pro Prawo do Życia zapowiadają modlitwę w kontrze do Marszu Równości. Ma odbyć się obok miejsca, z którego wyruszy marsz.

Grupa Stonewall, która marsz organizuje podkreśla, że nie jest on wymierzony w kogokolwiek. Jest jedynie głosem w sprawie równości między wszystkimi grupami, nie tylko ze względu na orientacje seksualną, ale też biedę, czy niepełnosprawność.

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl