Teatr na leżakach. Park przy galerii handlowej zamieni się w scenę

21 i 22 czerwca w parku przy Starym Browarze będzie można obejrzeć spektakle Teatru Pijana Sypialnia. Wstęp na wydarzenia jest darmowy.

Teatr z perspektywy leżaków i piknikowych kocyków to z pewnością nie jest codzienność. Będzie okazja aby uczestniczyć w takim wydarzeniu. W przedostatni weekend czerwca, w parku przy Starym Browarze, za darmo będzie można zobaczyć spektakle Teatru Pijana Sypialnia. W repertuarze „Wodewil warszawski” i „EkoOpera”.

21 czerwca

O godzinie 20:00 rozpocznie się spektakl „Wodewil warszawski”.

– Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Do Warszawy z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta. Druga część widowiska to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia; gdzie celebryci prześcigają się w prezentowaniu swoich sposobów na realizowanie wyjątkowej i pełnej sukcesów kariery. Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie – czytamy na stronie wydarzenia.

22 czerwca

Tego dnia, również o godzinie 20:00 wystawiony zostanie spektakl „EkoOpera“.

– EkoOpera to opowieść o grupie przyjaciół, która wyjeżdża na wakacje. Pensjonat „Wenecja”, do którego docierają, prowadzą młode i przebojowe właścicielki. Czas upływa tam na niekończących się rozmowach i biesiadowaniu pod gołym niebem. Młodzi ludzie zajęci miłosnymi gierkami i snuciem planów na przyszłość nie zauważają, że apokalipsa już się zaczęła… Czy świat da się jeszcze uratować? Czy nasza walka o jego ocalenie ma sens? A może w myśl zasady carpe diem powinniśmy czerpać z życia pełnymi garściami nie patrząc na konsekwencje? Spektakl przepełniony jest muzyką na żywo. Zabrzmią utwory inspirowane włoskimi pieśniami neapolitańskimi oraz znanymi motywami operowymi – informują organizatorzy wydarzenia.

Czytaj także: Poznań może zostać Światową Stolicą Książki? Są szanse na zdobycie tytułu | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl