Te talerze zawierają niebezpieczne substancje. GIS wycofuje je ze sprzedaży

GIS znów ostrzega przed produktami mogącymi zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje. Tym razem chodzi o talerze z melaminy, u których stwierdzono przekroczenie limitu migracji specyficznej formaldehydu.

Zagrożenie

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła badania. Na niebieskich talerzach z melaniny stwierdzono przekroczenie limitu migracji specyficznej formaldehydu. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH Państwowego Instytutu Badawczego uznał je za niebezpieczne. Spożywanie posiłków podawanych na tych właśnie naczyniach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta w zakresie narażenia na formaldehyd.

Gdzie znaleźć ten produkt?

W szczegółowym opisie produktu możemy znaleźć informacje na temat jego dokładnej nazwy. Talerz z melaminy kolor niebieski, o numerze partii 034914 dystrybuowany jest przez ACTION POLAND Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice. Kod kreskowy to8720573192279, a podmiotem odpowiedzialnym za produkt jest AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS. 

Action wycofuje talerze

Firma Action Poland Sp. z o.o. zobowiązała się do przekazania informacji w swoich sklepach oraz natychmiastowego wycofania talerzy z obrotu handlowego. Ponadto spółka musiała poinformować dostawcę wyrobu o stwierdzonych nieprawidłowościach i podjętych działaniach. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanej partii produktu z obrotu w Polsce.

 

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl