Materiał partnera

Targi TOUR SALON 2022 – jesienią festiwal turystyki zawita do Poznania.

W dniach 21- 23 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich obędzie się 33 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, którym będą towarzyszyły Targi Kamperów i Przyczep Kempingowych oraz Wyposażenia CARAVANS SALON POLAND, a także YACHT SALON czyli Targi Jachtów, Łodzi i Sportów Wodnych. Wzorem ubiegłych lat na scenie głównej zagości Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który będzie obchodził swój jubileusz 10-lecia.

W tym roku poznańskie targi podróżnicze odbywają się pod hasłem „Wybierz dobry kierunek”. Misją organizatorów jest stworzenie przestrzeni, gdzie goście targowi będą mogli przeżyć wyjątkową przygodę, a przede wszystkim znaleźć nowe kierunki podróży zarówno wakacyjnych jak i weekendowych. Podczas trzech dni targowych będzie można posłuchać relacji najbardziej znanych i podziwianych podróżników, porozmawiać o wspólnych zainteresowaniach i pasji do zwiedzania Polski i świata, wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim poczuć klimat zarówno egzotycznych jak i  lokalnych wojaży.

Program targowy przewiduje bogatą ekspozycję oraz liczne strefy pokazowe i warsztatowe, w tym między innymi: strefę turystyki wodnej, strefę „Bike park”, strefę „Bliżej natury”, strefę bezpieczeństwa w podróży, strefę kulinarnych szlaków i enoturystyki oraz strefą książki krajoznawczej i turystycznej.

Integralną częścią targów Tour Salon jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który będzie świętował 10-lecie. Wyjątkowa formuła festiwalu sprawia, że już od dekady jest miejscem inspiracji dla setek podróżników, którzy co roku wracają po nowe opowieści, a często stają się jego prelegentami. Festiwal oparty jest na formule otwartego konkursu w dwóch kategoriach: śladami marzeń po świecie oraz śladami marzeń po Polsce.

Wśród gości specjalnych pojawią się między innymi Karol Okrasa, który opowie o swoich szlakach kulinarnych śladami lokalnej turystyki. Autorzy bloga Busem przez Świat, podzielą się doświadczeniami o podróżach na własnych warunkach, a dodatkowo będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach fotograficznych i filmowych. Do programu na scenie głównej dołączyli również Foxes in Eden – specjaliści od „życia na pełen etat” oraz PodróżoVanie.

Podczas Targów Tour Salon swoją ofertę turystyczną zaprezentują wystawcy m.in. z  Czech, Gruzji, Litwy, Niemiec, Turcji a nawet Ekwadoru, Indii czy Uzbekistanu Nie zabraknie też najciekawszych atrakcji polskich regionów, miast, gmin i uzdrowisk. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych, w tym nowy projekt – Rodzinny Festiwal TupTup.

Bilet wstępu upoważnia do wejścia na 5 eventów: Tour-Salon, Caravans Salon, Yacht Salon, Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, Rodzinny Festiwal Podróżniczy  TupTup,. Więcej informacji na stronie:http://www.toursalon.pl

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl