Narodziny na oczach widzów (video)

Poznańskie ZOO ma nowego mieszkańca. Na oczach goście Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu urodził się mały tapir. Pracownicy ZOO szukają dla niego imienia.

O narodzinach tapira poinformowano na portalu społecznościowym. Rodzice maleństwa – mama Madzia i ojciec Gwizdek nie odstępują go na krok. Mama Madzia pilnie opiekuje się maleństwem, przegania swoje starsze córki, pozwala podchodzić tylko Gwizdkowi, ojcu maleństwa – czytamy na profilu na Facebooku Zoo Poznań.

https://www.facebook.com/1475315479348773/videos/326357181255826/

Teraz trwa poszukiwanie imienia dla nowonarodzonego tapira. Maluch to chłopak, myślimy nad imieniem – są już Bulwa i Cebula, to może… Kabaczek? – pytają pracownicy Ogrodu. Tapiry mieszkają na rozległych terenach Ameryki Południowej, od Wenezueli przez Brazylię po Argentynę. Prowadzą głównie nocny tryb życia. Są roślinożerne. Chociaż nie wyglądają, z natury są płochliwe. Mają słaby wzrok, ale nadrabiają węchem i słuchem. Mimo że są największymi ssakami Ameryki Południowej, to mają naturalnych wrogów – pumę i jaguara, a także kajmany i anakondy, przed którymi chowają się do wody.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl