Categories

Tanie loty z Poznania. Wystarczy – jedna przesiadka

Tanie loty z Poznania – siatka połączeń lotniska to nie wszystko. Wystarczy nam często dolecenie z Poznania do jednego z wielkich portów jak Londyn, czy Madryt i okazuje się, że ze stolicy Wielkopolski dolecimy niemal wszędzie, z jedną przesiadką.

TANIE LOTY Z POZNANIA

O lataniu trzeba mówić konkretnie i tak też zrobimy. Przedstawimy przykład trasy z jedną przesiadką, która otwiera okno na świat, w dodatku jest niedroga. Lecimy 2 marca do Londynu-Stansted. Ile za lot płacimy? 65 złotych. I nie ma tu żadnych gwiazdek. Tyle kosztuje najtańszy bilet z jednym małym bagażem. Do Londynu samolotem dostajemy się w cenie połowy biletu kolejowego do Warszawy. Na dowód – zdjęcie.

TANIE LOTY Z POZNANIA

Ale Londyn to przecież nie koniec wycieczki(choć też byłoby przecież ciekawie). Drugiego marca lądujemy w Londynie, zwiedzamy miasto jednego wieczoru a w niedziele wylatujemy do…Czarnogóry. Za bilet zapłacimy niecale 18 funtów, czyli niecałe…sto złotych.

TANIE LOTY Z POZNANIA

Czyli podróż lotnicza do malowniczej Czarnogóry będzie nasz kostować 160 złotych. Jak niektóre kolejowe bilety po Polsce. Jeśli zastanawiacie się,czy warto lecieć do Czarnogóry:

https://youtu.be/PpJNZg-Jwno

Warto nie skupiać się wyłącznie na siatce bezpośrednich połączeń z Lotniska Ławica. Jeśli planujemy ciekawą podróż, dobrze jest myśleć także o jednej przesiadce. Jeśli czasu na przesiadkę jest więcej, można przy okazji zobaczyć miasto, w którym się przesiadamy, jeśli przesiadka jest w ciągu kilku godzin – na lotniskach trudno się nudzić. Jeśli ograniczamy się tylko do bezpośrednich połączeń – pozbawiamy się szansy tanich i ekscytujących podróży.

Jak znaleźć połączenia? Można to zrobić na stronach przewoźników. Jeśli zależy nam na cenie, z Lotniska Ławica możemy lecież Rayanair’em lub skorzystać z lotów Wizzair. To niedrogie i wygodne połączenia. Większość lotów trwa zresztą zdecydowanie krócej niż podróż samochodem z Poznania nad polskie morze (nie mówiąc już o bezpieczeństwie, które na polskich drogach jest fatalne).

W wyszukiwarkach na stornie przewoźników wybieramy najpierw połączenie z Poznania do największych lotnisk Europy np. Londyn, Madryt, Paryż. A następnie otwieramy wyszukiwarkę po raz drugi i sprawdzamy dokąd możemy z tych lotnisk polecieć. Zapewniamy, że kierunków jest niezwykle dużo. Przyjemnych podróży z Ławicy. Nie bójmy się jednej przesiadki, może być oknem na świat.

 

Powyższy materiał jest ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego

DÓŁ ART
Arkadiusz@twitter
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl