Talent Warty przedłużył kontrakt. Nie trafi do Lecha

Chciały go Legia Warszawa i Lech Poznań. W Kolejorzu miałby wejść w buty Skórasia. Młody Kajetan Szmyt nie zmieni jednak barw klubowych i pozostanie w Warcie Poznań. Podpisał kontrakt do 2025 roku.

NOWY SKÓRAŚ?

Warta Poznań ma w swojej drużynie jeden z najbardziej ekscytujących talentów ligi. O Kajetana Szmyta zabiegał zarówno Lech Poznań, jak i Legia Warszawa. W Kolejorzu najprawdopodobniej miałby odgrywać rolę zastępcy Michała Skórasia, który latem najpewniej opuści klub. Osobiście jego grę oglądał nawet trener niebiesko-białych John van den Brom.

ZOSTAJE

Teraz jednak okazuje się, że 20-latek przedłużył swoją umowę z Wartą. Pozwalała na to zawarta w niej klauzula. Kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2025 roku. Włodarze klubu przyznali, że młody Szmyt staje się coraz ważniejszym zawodnikiem zespołu i przyda się w kolejnych sezonach.

TALENT

Wartość Szmyta na przestrzeni tego sezonu wystrzeliła w górę. Aktualnie wyceniany jest on przez portal transfermarkt na 500 tysięcy euro. W obecnych rozgrywkach młody talent rozegrał 19 spotkań w Ekstraklasie i 2 w Pucharze Polski. Udało mu się zaliczyć w tym czasie 4 asysty. Obejrzał również 2 żółte kartki.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl