Tylko u nas

Takiego koncertu w Poznaniu długo nie będzie. Wygraj dwie darmowe wejściówki

Najciekawsze kompozycje Astora Piazzolliego w aranżacjach na kwintet zabrzmią 28 czerwca o godz. 19 w Auli UAM w Poznaniu. Tango Passion Show to niezwykłe połączenie muzyki, tańca i śpiewu, które przeniosą słuchaczy w argentyński klimat energetycznych brzmień i emocji związanych z tango. Mamy dwie wejściówki do rozdania za darmo!

Tango Passion Show w Poznaniu

Głównym wykonawcą będzie zespół Quinteto Tango Nuevo, stworzony przez wybitnego akordeonistę i bandoneonistę Wiesława Prządkę. Kwintet wzoruje się na składzie samego Astora Piazzolliego, mistrza tanga argentyńskiego. W skład zespołu wchodzą: Wiesław Prządka – bandoneon, Marcin Suszycki – skrzypce, Rafał Karasiewicz – fortepian, Marek Piątek – gitara oraz Zbigniew Wróblewski – kontrabas.

Współpracują z nimi dwie wybitne wokalistki: Gosha Kowalińska, śpiewająca w operach na całym świecie, oraz Argentyńczyk Carlos Roulet, z którym Wiesław Prządka nagrał ostatnią płytę z okazji stulecia urodzin Astora Piazzolli. Na scenie dołączą do nich także tancerze Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek, prezentując tango zarówno klasyczne, jak i w nowoczesnych opracowaniach muzycznych.

Koncert Tango Passion Show to niepowtarzalna okazja, ponieważ rzadko zdarza się, że cały międzynarodowy zespół jest obecny na jednym występie. Muzyka tanga, połączona z tańcem i śpiewem, stworzy niezapomniane wrażenia i przeniesie słuchaczy w argentyński klimat Buenos Aires.

– Styl muzyczny, który stworzył Astor Piazzolli, jest nowatorskim połączeniem tanga z muzyką klasyczną i jazzową. Każdy z muzyków Quinteto Tango Nuevo pochodzi z różnych środowisk muzycznych, a ich różnorodne wpływy, podobnie jak u samego Piazzolli, łączą się w tangu, tworząc unikatowe brzmienia – opowiada nam Wiesław Prządka.

Tango argentyńskie w unikatowym wydaniu

Warto również zwrócić uwagę na sam instrument, na którym gra Wiesław Prządka. Jest to oryginalny bandoneon diatoniczny. – Jestem jedynym Polakiem grającym na oryginalnym bandoneonie diatonicznym. Ten instrument jest bardzo skomplikowany – wyjaśnia nam Prządka i dodaje – Wymaga dużo nauki i praktyki. W Polsce większość akordeonistów gra na prostszych bandoneonach, produkowanych obecnie przez fabryki akordeonów. Moja wersja jest oryginalna i pochodzi z Argentyny. Gdy byłem w Argentynie, miałem okazję grać z argentyńskimi muzykami i byli zaskoczeni, że gram na bandoneonie diatonicznym. Wiedzą, że w Europie większość muzyków gra na uproszczonych bandoneonach chromatycznych.

Koncert Tango Passion Show odbędzie się 28 czerwca 2023 roku o godzinie 19:00 w Auli UAM w Poznaniu. Bilety są dostępne wyłącznie na stronie www.biletserwis.pl.

– Tango Passion to koncert-show, ponieważ demonstruje wszystkie elementy tanga, czyli muzyka, taniec i śpiew. Rzadko zdarza się, że cały zespół międzynarodowy jest obecny na jednym występie. Zachęcam do przybycia, bo długo nie będzie jeszcze raz czegoś tak unikatowego – przekonuje Wiesław Prządka.

Jak wygrać dwie darmowe wejściówki?

Specjalnie dla czytelników wPoznaniu.pl mamy przygotowane dwie wejściówki. Wystarczy, że osoby zainteresowane pójściem na koncert napiszą e-mail na naszą skrzynkę pocztową: kontakt@wpoznaniu.pl. Nagrodzimy dwóch, najszybszych szczęśliwców bezpłatnymi wejściówkami na koncert.

Czytaj też: Męskie Granie 2023 w Poznaniu. Na scenie Igo, Zalewski, Błażej Król i Kasia Nosowska [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl