Tajwańczycy dali miliony złotych na pomoc dla potrzebujących. Poznań też dostał

Fundacja Tzu przeznaczyła bony zakupowe o łącznej wartości miliona złotych na rzecz osób potrzebujących w stolicy Wielkopolski.

Akcja obejmuje ponad 1100 Polaków oraz 500 Ukraińców mieszkających w Poznaniu. To łącznie ponad 1600 osób, w tym dzieci z rodzin zastępczych, osoby zmagające się z niepełnosprawnością oraz osoby z autyzmem. Osoby, które mają otrzymać wsparcie wyznaczane są przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pomagają w tym także fundacje i organizacje pozarządowe z Poznania. Każda osoba otrzyma bon o wartości 600 złotych. W sumie to kwota miliona złotych.

– Dziękuję za wsparcie w organizacji tego wydarzenia, cieszę się, że możemy pomóc – mówiła Shu-erh Chang – mówi organizacji Tzu Chi Polska.

W sumie w tegoroczne święta fundacja przeznaczy 2,4 mln zł dla potrzebujących w trzech polskich miastach: Poznaniu, Lublinie oraz Opolu. 

– Naród tajwański pokazał, że ma ogromne serce, a osiągnięcie sukcesu gospodarczego nie przeszkadza dzielić się dobrem. Nigdy nie zapomnę tego, co obywatele Tajwanu zrobili dla ukraińskich miast w pierwszych miesiącach po napaści Rosji. To dowód na to, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w potrzebie – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Sercem działań fundacji jest jej siedziba przy ul. Roosevelta 3. Organizowane są tam m.in. zajęcia z terapii sztuką dla dzieci i dorosłych, kursy języka polskiego czy angielskiego. 

W lutym 2022 roku, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, Fundacja Tzu Chi wspierała uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Polsce. Na ten cel przeznaczyła ponad 244 mln zł. Pomoc ta objęła również osoby ulokowane w hali sportowej na osiedlu Kiekrz. W samym Poznaniu Tzu Chi przekazało 14 milionów złotych w postaci bonów towarowych, 12 tys. kocy o wartości ponad 1.4 miliona złotych, oraz 1500 śpiworów o wartości 150 tys. zł.

czytaj także: Miasto wydało setki tysięcy złotych na nagrody

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl