Tajemnicze odkrycie w Starej Rzeźni

Trwają prace remontowe na terenie Starej Rzeźni. Pracownicy natrafili na tajemniczy obiekt, który okazał się być sejfem. Niedługo nastąpi komisyjne otwarcie.

Stara Rzeźnia ma stać się nowoczesnym kompleksem budynków. Na terenie mają powstać biura, mieszkania, obiekty kultury, sklepy i punkty gastronomiczne. Trwają prace remontowe, w trakcie których natrafiono na nietypowe znalezisko. Pracownicy odkryli sejf.

Sejf w Rzeźni

– W trakcie prac remontowych ekipa budowlana natrafiła na nietypowe znaleziska. W piwnicy budynku odkryto schron, a na piętrze dość sporych rozmiarów sejf, którego wagę szacujemy mniej więcej na tonę. Sejf był mocno przytwierdzony do stropu i zabezpieczony koszem żelbetowym, co utrudniało jego uwolnienie z mocowań. Po żmudnych pracach udało się je usunąć. Na jutro zaplanowane jest wydobycie sejfu z budynku. Przy użyciu koparki i łańcuchów zostanie przeniesiony w do hali głównej, gdzie nastąpi jego komisyjne otwarcie. Zapewne wnętrze sejfu jest puste, ale będziemy mieli pewność po zajrzeniu do środka. – Ewa Łydkowska, Marketing Manager Vastint Poland.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także- Możesz współtworzyć modową wystawę. Zgłoszenia do 27 marca

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl