Tą karetką chciał wywieźć dzieci za granicę. Sąd aresztował ojca – porywacza

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Sąd argumentował swoją decyzję obawami ukrywania się i utrudniania śledztwa.

Remigiusz K., 35-letni lekarza z Poznania, w ostatni czwartek zaatakował swoją żonę i porwał własne dzieci: trzyletnią Zosię i czteroletniego Olka z autyzmem sprzed budynku ochrony praw dziecka gdzie miał spotkać się z nimi.

Został zatrzymany po 3 dniach w Karpaczu w wynajętym domu. Policja musiał użyć siły aby wejść do mieszkania. W domu oprócz 35-latka były także jego dzieci. Jeszcze tego samego dnia – bardzo przestraszone- trafiły pod opiekę matki. Mężczyzna porwał swoje dzieci i pod pozorem pilnej terapii chciał wywieźć karetką ratunkową za granicę

Remigiusz K. został w poniedziałek z Karpacza przewieziony do prokuratury w Poznaniu. Śledczy po przesłuchaniu postawili mu trzy zarzuty: uprowadzenia małoletniego wbrew woli osoby powołanej do opieki, spowodowania obrażeń ciała żony, a także posługiwania się sfałszowanym paszportem. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl